3 Damla Mutluluk için Engellere Hayır

MND Gıda Ailesi olarak, 23 Mayıs’ta düzenlenen 3 Damla Mutluluk Pikniği’ne katıldık. TRT Avrasya’da yayınlanan 3 Damla Mutluluk Radyo Programı’nın Sunucusu Vahide Çakır’ın ev sahipliği yaptığı pikniğin, bu yıl Ankara Harikalar Diyarı’nda 4.sü düzenlendi. 3 damla şeklinde uygulanan çocuk felci aşısından adını alan radyo programı, engelli bireyler ve yardım severler arasında bir köprü oluşturuyor ve her sene düzenlenen piknik organizasyonu da önyargıları, farkındalıklara dönüştürmeyi amaçlıyor. Biz de MND Gıda olarak, bu mutlu günün bir parçası olduğumuz için mutluluk duyuyoruz.

Bir günlüğüne de olsa engelli bireylerin ve ailelerinin, günlük yaşamın stres dolu anlarından uzaklaşmasını amaçlayan gün; dans gösterileri ve canlı müzik performanslarıyla başladı. Palyaço ve animasyon gösterileri eşliğinde devam eden organizasyonda; engelli miniklerimizin yüzünde oluşan tebessüm, hepimizin kalbini ısıttı. Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar’ın ve konuyla ilgili uzmanların, yaptıkları konuşmalarla desteklediği organizasyonda; engelli bireylere yönelen ötekileştirme davranışı hakkında hep birlikte bilinçlendik ve empati duygumuzu geliştirdik. Simitçi Dünyası’nın da aralarında yer aldığı stantlarda, Kahvaltısıyla Meşhur Lokman markamızın kahvaltılık ve piknik ürünleriyle bu unutulmaz günü lezzetlendirdik. Hep birlikte yaşarken engel tanımadığımızı, engelli bireylerin ötekileştirilmesine hep bir ağızdan “hayır” diyerek gösterdik.

3 Damla Mutluluk Pikniği, hepimizin akıllarında tatlı bir anı olarak yer etti. Bu organizasyonun gelenekselleşmesini diliyor, güvenli sosyal sorumluluk projelerinin bir parçası olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.